I.Turul Kupa, Jiu jitsu Rangsorverseny, Heréd, 2017 febr. 11.

Friss Hírek

Egyesületünk növendékei első alkalommal próbálták ki a ju jitsu stílusban mostanáig szerzett tudásukat versenyen. 12 harcossal indultunk neki a Magyar Sport Ju jitsu Szakszövetség szervezésében, első ízben megrendezett területi korosztályos rangsorversenyen, melynek helyezettjei jogot szereznek az országos jiu jitsu versenyen is megméretni magukat az ország legjobbjai között.rnrnA bemelegítés és a szurkolás alatt rendkívül jó volt nézni, hogy az Egyesületünk mindhárom terméből jelen lévő versenyzőink egy emberként szurkoltak egymásnak, igazi nagy családként. Külön figyelemre méltó, hogy jónéhány harcosunk, bár indulni nem tudott, de ott drukkolt egész nap a tatami szélén edzőtársainak, barátainak.rnrnHosszú, kemény felkészülő munka áll mögöttünk, melyet minden indulónk a legjobb tudása szerint végzett el. Volt, aki az utolsó időszakban heti 3-5 edzést is végigharcolt hetente. rnrnBár gyakorlatlan versenyzőként érkeztünk az igényesen berendezett iskolai tornaterembe, már alig vártuk a verseny kezdetét. A küzdelmek nagyon nehezek voltak, az ellenfelek kemények, nemegyszer versenyzőink sokkal idősebb és tapasztaltabb versenyzők ellen álltak rendkívül bátran tatamira és ami még fontosabb, a reménytelennek tűnő helyzetekben is rendíthetetlen eltökéltséggel küzdöttek az utolsó másodpercig, mindent legyőzve saját magukban.rnA Jiu jitsu versenyeken ritka esemény, hogy egy versenyző lesérül. Sajnos egy tagunk a nála sokkal rutinosabb ellenfele által végrehajtott dobástechnikából, egy szerencsétlenül sikerült leérkezést követő sérülés miatt kénytelen volt feladni a mérkőzést, de az előző mérkőzésén nyújtott teljesítménye alapján így is megszerezte a dobogó 3. helyét. GRATULÁLUNK DÓDÓ és mielőbb várunk vissza a terembe!rnrnÉs most nézzük a Jiu jitsu kíméletlen tényeit, az érem mérleget! 12 versenyző, 12 érem Ju jitsu Fighting System versenyszámban! Ez 100 %, akárhogy számolom. rnrnRészletesebben: 7 arany, 3 ezüst, 2 bronz!rnrnAranyat szerzett: Gubacsi Zalán, Décsy András Kristóf, Metz Dániel, Biricskai-Tóth Bettina, Egri-Fischer Lola, Gráner Levéd, Kopcsányi Máté.rnrnEzüst érmet szerzett: Papp Dániel, Szirtes Botond, Lányi Szilárd.rnrnBronzérmet szerzett: Bajári Domonkos, Vadász Noémi.rnrnBár nekem főbíróként kötelességem volt a bíráskodás felügyelete is, de sikerült végig néznem a harcosaink összes meccsét. Szívem egyszerre dobbant az egész csapattal, akik szintén olyan egységes arcot mutattak, amire csak egy igazi csapat képes. Bátran kijelenthetem: A TIGRISEK MEGÉRKEZTEK mindannyiuk szívébe! BÜSZKE VAGYOK RÁTOK! Irány a következő verseny, még több indulóval!

Vélemény, hozzászólás?