XVI. Bicske kupa, meghívásos nemzetközi verseny – beszámoló

Friss Hírek

Egyesületünk kisebb delegációval képviseltette magát a XVI. Bicska kupán, mely meghívásos nemzetközi verseny volt, 192 nevezővel. Amíg vezető mesterünk, Sensei Ziegler Csaba az egyik páston bíráskodott, addig tanítványai fegyveres formagyakorlattal kápráztatták el a bírókat a másik páston. A tradicionális Okinawa Kobudo stílusú formagyakorlatokért a bírók Bárota Zsombort arany és Gráner Levédet bronz éremmel jutalmazták.rnA technikai versenyszámok után következtek a küzdelmi versenyszámok, melyben szintén érdekeltek voltunk. Vida János „Chikura Kurabe” versenyszámban indult. Ennek a versenyszámnak a különlegessége, hogy egy küzdelmen belül azonos ellenfél ellen külön menetekben kell számot adni az ütés-rúgás, a dobás és a földharc küzdelmi tudásáról az indulónak. Bár több órás várakozás előzte meg a küzdelmeket, de János meggyőző fölénnyel győzte le mind a hét ellenfelét, ezzel aranyérmet szerzett.rnBár egyesületünknek nem célja a versenyzés, de mindenképpen jó eszköz tudásunk felméréséhez, és jó tudni, hogy az általunk oktatott tradicionális japán harcművészeti stílusok, a küzdelem centrikus oktatásnak köszönhetően, még mindig eredményesen veszik fel a versenyt a növekvő számban megjelenő egyéb stílusokkal szemben az önvédelem, a pusztakezes és fegyveres formagyakorlatok, valamint a küzdelmek terén egyaránt.rnrnGratulálunk az eredményekhez! Büszkék vagyunk tanítványainkra!rnrnFényképek késöbb!

Vélemény, hozzászólás?