Harcművész szakosztályról

Cikkek

a Harcművész szakosztályról

nnrn

Bár a menü címéből ítélve elég egyértelmű, hogy minek kellene ide kerülni mégis, egy kicsit elgondolkoztam rna tartalmán. Ugyanis az egész honlap rólunk szól!

nnrnBár szakosztályunk még fiatal, de benne nap mint nap együtt edző budokák jelentős része már 10 – 15 éve járjarn a budo útját, amin egyre többen követik őket.rnnnrnBár sajnos sokan már nem edzenek aktívan velünk, mégis sokan érzik magukénak dojonkat, kívülről segítik munkánkat,rn eljönnek összejöveteleinkre, rendezvényeinkre.rnnnrnJelenleg már 10 csoport dolgozik ebben a szakosztályban, a Chi ryu Aiki-jitsu, a felnőtt jitsu haladó, a felnőtt jitsu kezdő, a serdülő rnjitsu, a junior jitsu, a gyerek jitsu, az ovi jitsu és az Okinawa Kobudo csoport. A tagok már 4 dojo-ba járhatnak edzeni.rnnnrnSzakosztályunk létszáma folyamatosan emelkedik, ami a dojo összetartásának köszönhetően mára meghaladtarn a 150 főt.rnnnrnMunkánkat nagymesterünk felügyeli:nnrnChi Ryu aiki-jitsu: Shihan Johnny Bernaschewice 10. danrnnnrnOkinawa Kobudo: Shihan Johnny Bernaschewice 10. danrnnnrnAz edzéseket több segédedző részvételével mestereink tartják:nnrnrn sensei Ziegler Csaba (2. dan Ju-jitsu, 1. dan Chi ryu Aiki-jitsu, 1. dan Okinawa Kobudo, 1. dan Judo, 1. dan Jiu-do)nnrnrn sensei Lőrinczi István (1. dan Ju-jitsu)rnnnrnSzervezetünk:rnnnrnEgyesületünket a Budapesti Budo és Mozgásművészeti Közhasznú Egyesületet 2005-ben alakítottuk, hogy minél rnösszefogottabban tudjuk magunkat képviselni más szövetségekben és rendezvényeken.rnnnrn

2006

nnrn- felvételt nyertünk a Deutscher Jiu-jitsu Ring – Erich Rahn Német szövetségbe.nnrnrn- felvételt nyertünk a Magyar Jiu-do Szövetségbe.nnrn

2007

rnnnrnrn- felvételt nyertünk a Geido Tao Chi Kihon Federation szövetségbe.nnrnrnA szövetség nevében képviseljük Magyarországon a Chi ryu Aiki-Jitsu és az Okinawa Kobudo stílusokat.nnrnrnEz év őszén indult a gyerek jitsu oktatás és az Okinawa Kobudo oktatás is.nnrnrnA gyerek jitsu csoport tagjai az életkornak megfelelően összeállított anyagon keresztül kezdhetnek el ismerkedni rna jitsu alapjaival és a hagyományos japán kultúrával.rnnnrn- Vezető mesterünk 2. szintű danvizsgát tett ju-jitsu stílusból intruktorunk, shihan Johnny Bernaschewice nagymester előtt rnAusztriában.nnrn

2008

rnrn- Versenyzőink pontszerző helyen végeztek az Okinawa Kobudo nemzetközi versenyen. Ez volt iskolánk első nemzetközi rnmegmérettetése ebben a stílusban több fegyver használatából.nnrnrn- A nyári táborunkban, egy kemény övvizsga után dan fokozatot szerzett Lőrinczi István. Ő a második ember, aki rnmestervizsgát tett egyesületünk életében.nnrn

2009

rnrn- Megtartottuk első nemzetközi Chi ryu Aiki-jitsu, Okinawa Kobudo edzőtáborunkat Aggteleken.nnrnrn- Vezető mesterünk danfokozatot szerzett Okinawa Kobudo stílusból.nnrnrn

nnrnYakushi templom – Nara

rnrn

2010

rn– Gyerek csapataink összemérték tudásukat 2 versenyen. 37 indulónk összesen 37 éremmel gazdagította éremtáblánkat, rnmelyből több, mint 20 érem arany volt.
rn- Egyesületünk új dojot nyitott Óbudán, melyet sensei Lőrinczi István vezet, aki a Ju-jitsu harcművészetet oktatja rnfelnőttek számára.nn
rn

2011

rn– Vezető mesterünk danfokozatot szerzett Judo-ból a Magyar Judo Szövetség dankollégiuma előtt.
rn- Megnyitottuk a második óbudai dojonkat, ahol gyerekeknek tart edzést sensei Ziegler Csaba.
rn

2012

rn– Vezető mesterünk, sensei Ziegler Csaba 1 hetes danvizsga keretében sikeres vizsgát tett Chi ryu Aiki-jitsuból, ezzel hazánkban és az országunkat körülvevő országok közül elsőként szerzett danfokozatot.nnrn- Ettől az évtől elindult az OkinawaKobudo stílus oktatása gyerekek számára.rnnnrn

2013

rn– Gyerek korcsoportú tanítványaink túljutottak az első sikeres öüvvizsgából OkinawaKobudo stílusból. A csapat induló létszáma csak 1 fővel csökkent 1 év alatt.rn- Vezető mesterünk első helyet szerzett Judo Kata Magyarbajnokságon.nnrn- Megnyitottuk új Dojonkat Nagykovácsiban.nnrn